آفرينش
آنتی بیوتیک بعد از عقیم سازی گربه


خیر. به هیچ عنوان از پماد یا ضدعفونی کننده هایی مانند بتادین یا الکل استفاده نکنید زیرا سبب تحریک محل جراحی، سوزش، خارش و تاخیر در ترمیم زخم خواهد شد. تحقیقات نشان میدهد درصد زنده ماندن سگهایی که یک سال پیش از خروج توده سرطانی عقیم شدهاند تقریبا 45% افزایش مییابد. اجرای یک برنامه ادامه دار عقیم سازی حیوانات یکی از عناصر مهم و حیاتی در پرداختن به مشکل ازدیاد جمعیت حیوانات بی سرپناه در محل هایی است که میزان این افزایش بسیار فراتر از قابلیت جامعه محلی در مراقبت درست و شایسته از آنهاست. آیا از هزینه های نگهداری توله سگها تا زمانی که خانه ای برای آنها پیدا کنید، برمی آیید؟ عقیم سازی فرآیند حذف ارگانهای تولیدمثلی در سگها و گربه هاست. خب طبیعی است با عقیم سازی پرخاشگری و بی قراری هنگام دیدن سگ های دیگر کاهش پیدا کرده رفتارهای زشت جنسی که برای خود سگ طبیعی است را کمتر نشان می دهد سگ ماده به عشوه گری در برابر سگ های نر نمی پردازد اگر می خواهید سگ خیابانی یا سگی را بخرید یا به سرپرستی بگیرید حتما با یک دامپزشک مشورت کنید و معاینه آنرا به دامپزشک بسپارید با معانه دامپزشک متوجه خواهید شد این سگ عقیم شده است یا نه.


هنگامی که جراحی عقیم سازی گربه به اتمام رسید و خواستید گربه خود را به خانه ببرید، از دامپزشک در مورد کارهایی که باید انجام دهید سوال کنید و توصیههای دامپزشک را یادداشت کنید. در صورتی که گربه تان را پس از بستری شدن به خانه بیاورید رفتارش تغییر چندانی نخواهد داشت . سگهای نر معمولاً می توانند در همان روزی که عمل می کنند به خانه برگردند. گربه ها معمولاً در بهار و تابستان جفت گیری می کنند و حدوداً ۶۵ روز بعد از لقاح زایمان می کنند. تزریق واکسن : در این روش از نوعی واکسن موسوم به Spay Vac استفاده می شود. برداشت هر دو تخمدان و رحم: در صورتی که حیوان شما به بلوغ کامل رسیده است، برای عقیم سازی او، باید اقدام به برداشتن هر تخمدان و رحمش کنید. اگر نمی توانید نور را تنظیم کنید ، می توانید تختخواب گنبدی را انتخاب کنید تا جلوی خیرگی گربه خود را بگیرد. پیام محبی، رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران میگوید: «بهترین زمان برای عقیم کردن گربه های ماده قبل از بلوغ است یعنی تا قبل از شش ماهگی. مزایای عقیم سازی پس از بلوغ می تواند شامل کاهش مشکلات سلامتی ارتوپدی، کاهش احتمالی بروز برخی سرطان ها در نژادهای خاص و بهبود رفتار سگ باشد.


پس از اولین فحلی این احتمال به 7% خواهد رسید.و بعد از دومین فحلی خطر بروز سرطان 25% خواهد بود( یک مورد از هر چهار مورد) . رفتار کوتاه مدت گربه شما پس از عمل جراحی به این بستگی دارد که آیا او را برای بهبودی پس از عمل در کلینیک دامپزشکی بستری کنید یا خیر . همچنین اثرات سوء این عارضه بر روی کلیه ها و یا قلب می تواند کشنده باشد و نیز می تواند باعث مشکلات وسیعی حتی پس از برداشت رحم عفونی شود . مطالب مفید : بعد از عقیم سازی گربه چه اتفاقی می افتد؟ گربه ها احتیاجی به استحمام ندارند! خیلی ممنون که باوجود مشغله های کاری زیاد وقتتان را در اختیار ما و خواننده ها قرار دادید. در مورد بچه گربه ها این کار دشوار است، زیرا بعید است که بسیاری از بچه گربه ها به قوانین پزشک احترام بگذارند. اگر عقیم سازی قبل از بلوغ جنسی انجام شود، از پیشرفت خصوصیات جنسی ثانویه مانند آلت تناسلی و بیضه های بزرگ در قسمت پشت دم گربه جلوگیری می کند. وی بیان کرد: این اداره کل با انعقاد قراردادی از طریق بخش خصوصی، عملیات زنده گیری، پلاک گذاری، واکیسناسیون، عقیم سازی و اسکان بهداشتی سگ های ولگرد از محدوده بندر خرمشهر تا منازل سازمانی را انجام داد.


بی اختیاری ادرار در گربه های ماده، انسداد مجرای ادرار در گربه های نر، تغییرات کم در پوشش گربه ها از دیگر عوارض احتمالی هستند. یک ماده نیز خشن می شود و در این لحظه امکان جنگ وجود دارد. رابطهای بین سطح تستوسترون و برخی رفتارهای نامطلوب نظیر پرخاشگری وجود دارد. در چنین شرایطی ممکن است با رفتارهای تهاجمی حیوان مواجه شوید. برداشت هر دو تخمدان، این روش بیشتر در سگ ها و گربه های جوان صورت میگیرد. تا به اینجا با عقیم کردن سگ تا حدودی آشنا شدید. احتمال چاقشدن حیوان و افزایش وزن حیوان وجود دارد که با یک رژیم غذایی مناسب به سادگی قابل جبران است. این حقیقت وجود دارد که گربه های عقیم اضافه وزن پیدا می کنند، به ویژه گربه های نر. غذای خشک گربه رفلکس پلاس عقیم شده با طعم ماهی سالمون: با بهبود فلور روده، هضم و متابولیسم مواد مغذی را افزایش می دهد و از چاقی گربه جلوگیری می کنه. در گربههای نر، عقیمسازی میتواند به جلوگیری از آسیبهای ناشی از جنگ کمک کند . روز جهانی عقیم سازی هر ساله توجه آدمیان را به عقیم سازی به عنوان راهی برای نجات حیوانات در مقابل کشته شدن برای کنترل جامعه جلب میکند.


منبع:

https://nikpetclinic.com/sterilization-of-male-and-female-dogs/

شنبه هجدهم 4 1401
(0) نظر
برچسب ها :
X